Pablo – do grafik z cytatem

Znasz Pablo? Fajna aplikacja do szybkiego tworzenia grafik z cytatami. Znajdziesz tam gotowe cytaty (po angielsku, chociaż możesz również wstawić swój cytat po polsku, zmienić czcionkę, jej kolor oraz wielkość) oraz obrazki do wykorzystania (chociaż możesz również załadować swoje). Masz możliwość dodania logo, oraz wybrać do jakiego kanału społecznościowego będzie dana grafika. Plik można pobrać na komputer lub wrzucić bezpośrednio do social media.

pablo do narzędziowni

Pablo

 

 

 

 

 

 

 


 

Thinglink – interaktywne zdjęcia

Thinglink pozwala stworzyć interaktywne zdjęcia. Można dodać odnośniki w dowolnych miejscach na obrazie. Po najechaniu myszką na odnośnik pojawi się wpisana przez nas treść . Gotowy obraz może być  opublikowany w social media lub przesłany jako link.Wersja darmowa oferuje ograniczoną ilość ikonek  oraz link do programu na dole zdjęcia

 

 

 

 

thinglink

 

Thinglink

 

 

 

 


 

Hello Bar – pasek do zbierania leadów

Hello Bar to pasek/pop-up lub inna forma na stronie www do generowania leadów – maili, kliknięć lub fanów. Bardzo prosta i fajna aplikacja. U mnie możesz ja zobaczyć na stronie w postaci paska na górze do zbierania polubień na Facebooku oraz pop-up na dole strony do zbierania maili (pojawia się tylko w określonym momencie. Naprawdę warto spróbować. Polecam.

 

 

 

 

 

hello bar

Hello Bar

 

 

 

 


 

Narzędzie Click to tweet

Czy słyszałaś o narzędzi Click to tweet? To bardzo proste narzędzie, dzięki któremu możesz na swojej stronie (wordpress) wygenerować klikalną treść, którą w prosty sposób Twoi czytelnicy mogą udostępnić na Twitter. W ten sposób rośnie również ruch na twojej stronie. 

Pobierz, zainstaluj, włącz i od tej pory w Twoich wpisach pojawi się ikona Twittera dzięki której umieścić klikalną treść. Tutaj możesz zobaczyć przykład wykorzystania tego narzędzia na mojej stronie.

 

click to tweek

Click to tweet

 

 

 

 

 


 

Narzędzie do tworzenia infografiki:

Pictochart - jest to proste narzędzie do szybkiego tworzenia infografiki. Do każdego z formatów mamy do wyboru szablony, które możemy łatwo przeglądać wg kategorii lub słów kluczowych. Tworzenie infografiki  polega na przesuwaniu gotowych elementów, edycji i wstawianiu nowych. Gotową infografikę możemy zapisać do pliku JPEG lub PNG (w darmowej wersji grafika będzie ze znakiem wodnym) lub podzielić z innymi za pomocą Facebook, Twitter, Google+, Pinterest.
Jest wersja darmowa z ograniczeniami oraz płatna.

 

 

pictochart

Pictochart

 

 

 

 


 

Social Media Image Maker – wymiary do social media

Social Media Image Maker

Dzisiaj niezwykle proste, bezpłatne narzędzie do tworzenia grafiki do poszczególnych kanałów społecznościowych (podane wszystkie wymiary). Social Media Image Maker pozwala dostosować rozmiar grafiki na platformy na przykład: Facebook, Twitter, Google+, Pinterest i wiele innych.

 

 

Sniply – Twoja wiadomość na dowolnej stronie

Sniply to proste narzędzie, które pozwala stworzyć call to action (wezwanie do działania) na dowolnej stronie, którą udostępniasz. Nie musisz być właścicielem treści, ale może pojawić się na niej wiadomość od Ciebie w postaci krótkiego hasła oraz butona linkującego do Twojej strony. Może się on pojawić na dowolnej stronie, gdzie sobie zażyczysz.

Sniply jest darmowe i płatne:
W darmowej wersji możesz tworzyć nieograniczoną liczbę linków i masz dostęp do analityki. Jednak jeśli chciałbyś zmienić kolor Twojej wiadomości, butona, pozycji, w której ma się wyświetlać musisz wykupić płatną wersję.

 

 

sniply

Sniply

 

 


 

Canva – do grafiki

Idealne narzędzie do tworzenia różnego rodzaju grafik:od prostego logo, wizytówkę, plakat, po posty na różne kanały social media, zaproszenia i wiele innych. Super narzędzie dla małych biznesów, w których najczęściej właściciele lub wybrani pracownicy obsługują kanały social media. Najważniejsze, że nie musisz znać wszystkich wymiarów niezbędnych do poszczególnych platform, canva pozwala na wybór szablonu. Potem możesz szaleć. Możesz wybrać własną grafikę, lub skorzystać z dostępnych. Niektóre są darmowe, za niektóre trzeba zapłacić 1$. Wykonaną grafikę można udostępnić w kanałach społecznościowych lub pobrać w formie pdf lub jpg.

canva

Canva

 

 


 

Pickmonkey – do edycji zdjęć

Bezpłatne narzędzie do edycji zdjęć, które pozwala na zastosowanie różnych dodatków ze swojej bazy. Baza jest bardzo rozbudowana i różnorodna. Możesz upiększyć swój portret odpowiednim odcieniem ust oraz różu do policzków. Możesz dodać do zdjęcia dziecka kolorowe obrazki. Możesz dodać do zdjęcia swoje logo i wiele innych rzeczy. Sprawdźcie koniecznie!

pickmonkey

 

Pickmonkey

 


 

Bitly – do skracanie linków

Bezpłatne narzędzie do skracania linków. Po co skracać linki? Ponieważ ten serwis pozwala nam na zmierzenie, ile osób kliknęło w udostępniony przez Ciebie link. Po drugie skrócone linki są przyjemniejsze dla oka użytkownika, a po trzecie (nie wiem czy prawdziwe) podobno social media lubią krótkie linki. Bitly pozwala również na utworzenie własnego skrótu, nieźle prawda? Zamiast takiego linka: http://bit.ly/1MR4jqZ, mogę mieć:bit.ly/socialmediamixer

 

bitly

Bitly


 

Tagxedo – Creator

Kreator do tworzenia chmury słów z własnego tekstu lub z tekstów ze strony www. Możesz wybrać kolory, kształty następnie zapisać w pliku jpg lub udostępnić w social media.

chmura słów

Tagxedo