8 narzędzi, które odmienią Twój profil na Instagramie

with 7 komentarzy

8 narzędzi, które urozmaicą Twój profil na Instagramie!

SNAPSEED

To aplikacja, która pomoże ci uatrakcyjnić zdjęcie. Jest profesjonalna, ale łatwa do opanowania. W tym bezpłatnym programie znajdziesz praktycznie wszystko, czego potrzebujesz do edycji zdjęcia.
Pokrótce opiszę ci, jakie narzędzia i filtry (spośród dwudziestu sześciu dostępnych) możesz zastosować:
• Dostosuj – automatycznie dopasujesz ekspozycję i kolor. Możesz też zrobić to ręcznie z większą dokładnością (udostępniono siedem opcji).
• Szczegóły – uwydatnisz strukturę powierzchni na zdjęciach.
• Przytnij – możesz przyciąć zdjęcie do standardowych rozmiarów lub wybranych przez siebie (osiem formatów obrazu).
• Obróć – pozwoli ci obrócić zdjęcie o 90°.
• Perspektywa – stosując tę funkcję naprawisz przekrzywione linie oraz poprawisz geometrię horyzontu i budynków.
• Balans bieli – dostosujesz kolory, aby zdjęcie wyglądało bardziej naturalnie.
• Pędzel – pozwala osobno dostosowywać ekspozycję, nasycenie, jasność i temperaturę.
• Selektywnie – dzięki technologii „punktów kontrolnych” możesz umieścić maksymalnie osiem punktów na zdjęciu i przypisać do nich ulepszenia, a algorytm zrobi za ciebie resztę.
• Naprawianie – pozwoli ci usunąć coś ze zdjecia zdjęcia.
• Winietowanie – z pomocą tego narzędzia dodasz lekkie przyciemnienie w rogach zdjęcia.
• Tekst – możesz dodać do zdjęcia zwykły albo stylizowany tekst (aplikacja posiada trzydzieści osiem wstępnie zdefiniowanych stylów).
• Krzywe – dzięki temu dokładnie dostosujesz poziomy jasności na zdjęciach.
FILTRY:
• Rozmycie – dodasz niesamowity efekt zmiękczenie tła, co jest idealne przy robieniu portretów.
• Glamour Glow – dodasz poświatę do zdjęć, która pasuje do portretów i fotografii modowych (sześć stylów).
• Kontrast tonalny – dzięki któremu uwydatnisz wybrane szczegóły w cieniach, tonach pośrednich i prześwietleniach.
• HDR – to efekt wielokrotnej ekspozycji, który sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądały zjawiskowo (do wyboru masz cztery style).
• Dramaturgia – dodasz cień to swoich zdjęć (sześć stylów).
• Zabrudzenie – zapewnisz swoim zdjęciom efektowny wygląd dzięki wyrazistym stylom i nakładanym teksturom (pięć podstawowych stylów ).
• Ziarnista klisza – wywołasz wrażenie zdjęcia analogowego dzięki zastosowaniu realistycznego efektu ziarna (osiemnaście stylów).
• Stara klisza – zmienisz swoje zdjęcia w kolorowe fotografie z lat 50., 60. lub 70. (dwanaście stylów).
• Retrolux – nadasz zdjęciom styl retro przy użyciu prześwietleń, zadrapań lub stylów kliszy (trzynaście podstawowych stylów ).
• Noir – uzyskasz wygląd charakterystyczny dla czarno-białych filmów dzięki zastosowaniu realistycznego efektu ziarna i efektu „wyblaknięcia” (czternaście stylów).
• Czarno-białe – jest to filtr wzorowany na klasycznych, czarno-białych zdjęciach wywoływanych w ciemni (jedenaście stylów).
• Ramki – możesz dodać ramki w wybranym rozmiarze (dwadzieścia trzy ramki do wyboru).
• Twarz – pozwoli ci zwiększyć ostrość oczu, dodać oświetlenie specyficzne dla twarzy czy wygładzić skórę (posiada dziesięć wstępnie zdefiniowanych stylów).

 

 

Przed użyciem aplikacji:

Po użyciu aplikacji:

 

PIP CAMERA

Jest programem, który w kilka sekund zrobi z twoim zdjęciem to, na co grafik poświęciłby kilka godzin, pracując tradycyjnymi metodami. Pozwala na twórcze przerabianie cyfrowych fotografii, dzięki zestawowi wbudowanych narzędzi umożliwia osadzenie zdjęcia w zabawnej ramce lub dodania interesującego filtru. Aplikację mogę polecić zwłaszcza miłośnikom selfie – ten program jest przeznaczony przede wszystkim do tego typu zdjęć. Jest prosta w obsłudze, daje sporo zabawy ze zdjęciami, a rezultaty potrafią być naprawdę ciekawe. Umożliwia łatwe udostępnianie zdjęć w portalach społecznościowych. Mimo sporej ilości reklam jest programem zdecydowanie wartym zainteresowania każdego, kogo pasjonują twórcze edytowanie zdjęć wykonanych smartfonem.

 

GIANT SQUARE

Istnieją różne aplikacje do tworzenia collage’y i Giant Square działa podobnie do większości z nich, jednak posiada unikalną cechę. Tylko on umożliwia podział zdjęcia w taki sposób, aby na naszej instagramowej “tablicy” trzy, sześć czy dziewięć zdjęć układało się w jedno. Dzięki temu stworzysz duży obrazek złożony z kilku mniejszych kwadratów. Pozwala to na stworzenie ciekawych, wyróżniających się postów na Instagramie, dlatego koniecznie musisz wypróbować tę aplikację i zobaczyć efekt na swoim profilu.

 

Cartoon Photo Filters-CoolArt

Jeśli chcesz stworzyć grafikę lub zdjęcie wyglądające jak narysowane, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w niej darmowe filtry, dzięki którym łatwo przekształcisz swoje zdjęcia w dzieła sztuki. Jest prosta, szybka i łatwa w obsłudze. Jedynym minusem są wyskakujące reklamy innych aplikacji.

A COLOR STORY

Doskonałe narzędzie do prostej, ale profesjonalnej obróbki zdjęć. Nie musisz mieć dużej wiedzy w zakresie edytowania fotografii. Aplikacja działa w intuicyjny sposób, obsługa jej nie wymaga zbyt wielu objaśnień.
Za pomocą Color Story wyedytujesz między innymi: poziom jasności fotografii, nasycenie kolorów oraz kontrast. Jego najmocniejszą stroną są narzędzia do zarządzania kolorami. Wszystkie funkcje znasz z konkurencyjnych aplikacji do fotoedycji. Tak jak w innych tego typu programach, tutaj również nie zabrakło paczek z efektami i filtrami, ale w darmowej wersji aplikacji nie ma tego zbyt wiele. Nowe pakiety możesz dokupić za pomocą mikropłatności. Nie kupujesz jednak kota w worku – każda paczka z filtrami i efektami została dokładnie opisana.
Przed użyciem aplikacji:

 

Po użyciu aplikacji:

 

QUICK

Jest to świetne narzędzie do szybkiego robienia filmów ze zdjęć, które masz na telefonie. Przy jego pomocy Twoje posty na Instagramie będą interaktywne. Program jest naprawdę prosty w obsłudze i posiada sporo funkcji. Sposób prezentacji zdjęć możesz wybrać spośród kilkunastu formatów. Do zdjęć dodasz filtry, napisy, podłożysz muzykę do filmu. W każdej chwili możesz edytować swój film: zmienić format, muzykę, czcionkę napisów czy moment, w którym muzyka zacznie grać. Stosując tę aplikację na pewno wyróżnisz swoje posty z tłumu innych.

BOOMERANG

Boomerang  to kolejna aplikacja od autorów Instagrama. Dzięki niej możesz tworzyć krótkie animacje w oparciu o serię zdjęć. Autorzy zadbali o to, by z jej obsługą nie było żadnego problemu – przy pierwszym uruchomieniu ujrzysz krótki poradnik. Potem od razu przejdziesz do wykonywania zdjęć. Po kliknięciu przycisku migawki aplikacja robi bardzo szybką serię ujęć, z których powstaje krótka, zapętlona animacja. Program automatycznie zapisuje ją w pamięci twojego urządzenia. Stamtąd w prosty sposób udostępnisz swoją animację na serwisach Facebook i Instagram.

 

LATER

Ostatnia proponowana przeze mnie aplikacja służy nie do obróbki zdjęć czy tworzenia filmów, ale do planowania postów na Instagramie. Jest aplikacją jedną z łatwiejszych w obsłudze, ale nie jedyną. W wersji darmowej możesz zaplanować 30 postów miesięcznie.
Nie działa ona jednak tak automatycznie, jak się wydaje na początku. Owszem, możesz zaplanować posty, ale opublikować je musisz osobiście. Aplikacja nie robi tego za ciebie, dlatego musisz zainstalować ją również na telefonie. O konkretnej godzinie otrzymujesz powiadomienie o tym, że masz zaplanowany post. Wtedy klikasz „Opublikuj”, wstawiasz zapisane w schowku treść postu i hasztagi, i dopiero wtedy publikujesz zdjęcie na swoim profilu na Instagramie. Aplikacja ułatwia pracę, ale nie działa tak, jak np. apki do publikacji postów na Facebooku, które zaplanowane posty wstawiają o konkretnej godzinie na twojej tablicy czy fanpage’u.
A wy jakich aplikacji jeszcze używacie do Instagrama? Podzielcie się w komentarzu, chętnie potestuję 🙂