5 błędów, których powinieneś unikać na WordPressie

with Brak komentarzy
podstawowe błędy podczas używania wordpressaWordPress to idealne narzędzie do blogowania lub postawienia strony biznesowej. Jest bardzo elastyczny, oraz nieskomplikowany,  możesz przebierać w motywach oraz wtyczkach upiększających Twoją stronę. Strony wordpressowe wyglądają bardzo profesjonalnie.
Mimo swojej prostoty wordpress może sprawić trochę kłopotu. Poniżej znajdziecie 5 popularnych błędów, których należy unikać:

 

1. Tytuł, opis strony, słowa kluczowe

Jak wielu z was nie wpisuje tych rzeczy? Na początku chyba większość, a jest to potrzebne i banalnie proste.Są to meta tagi o których należy pamiętać ponieważ mają one wpływ na wyniki wyszukiwania:

Tytuł – jest nagłówkiem, który pojawia się na górnym pasku przeglądarki. Warto sprawdzić różne title i mierzyć ich klikalność. Tytuł powinien mieć od 50 do 70 znaków, oraz główne słowo kluczowe najlepiej na początku tytułu.

Opis strony – ten tag zawiera krótki opis strony, nie ma wpływu na wyniki wyszukiwania w Google, jednak powinien przyciągać i skupiać uwagę czytelnika, może poprawić klikalność linka. Opis składa się z od 130 do 156 (według niektórych źródeł nawet do 180) znaków.

Słowa kluczowe – znacznik KeyWords nie ma znaczenia dla wyszukiwarki Google, ale poleca się wpisanie słów kluczowych, które mogą być brane pod uwagę przez inne wyszukiwarki

 

2. Nie linkuj zdjęcia

Jeśli załadujesz zdjęcie do WordPressa, będzie ono linkowało do siebie, jeśli na nie klikniesz. Moim zdaniem zdjęcia powinny linkować tylko do innych postów lub innej strony. Jak tego uniknąć? Wystarczy zmienić w edycji zdjęcia – odnośnik do i wybrać Brak (None). Nie musisz tego robić za każdym razem. Jeśli raz wybierzesz Brak, Wordporess to zapamięta.

 

3. Nie zapominaj o wpisaniu opisu alternatywnego tekstu obrazka

Tekst alternatywny – każdy tekst, który pojawia się zamiast innego elementu, najczęściej – zamiast ilustracji. Komu się przydaje? Przede wszystkim – niewidomym, gdyż oni nie mogą  przeczytać treści obrazków, zaś treść tekstu alternatywnego odtwarzają dla nich czytniki ekranu.

 

4. Pamiętaj o prawidłowym formacie obrazka/zdjęcia

Często początkowi blogerzy ładują do WordPressa niewłaściwy format zdjęcia. W skrócie:

  • PNG powinien być używany do: wykresó, rysunków, logo, szkiców, zeskanowanych dokumentów, ikin, gdy potrzeban jest przeźroczystość.
  • JPG powinien być używany do zdjęć

Proste, prawda?

 

5. Nie zapominaj o aktualizacji

Aktualizacja to, coś o czym wszyscy mówią, że jest ważne, ale początkowi użytkownicy WordPressa obawiają się tego.

Aktualizuj swój motyw, wtyczki, wordpressa. Jeśli wybierzesz pozostawienie strony samej sobie, możesz być narażony/a na ataki hakerów.

To naprawdę bardzo ważne! Keep updated!